Witaminy, minerały itp.

Nutrend - Magneslife 25ml
(Na podstawie 0 Recenzji)

Nutrend - Magneslife Strong 60ml

4,49 zł

8594014862072


  Kurier Inpost
  Kurier Inpost
za pobraniem
  Paczkomaty Inpost
Kurier DPD

  Odbiór osobisty (Gdańsk, Rumia)

  Wysyłka zagraniczna

Opis produktu


Nutrend - Magneslife Strong 60ml


W sytuacjach, kiedy potrzebna jest maksymalna dawka magnezu, wypróbuj preparat Magneslife strong firmy NUTREND. Już jedna porcja produktu w 100% zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na ten niezbędny do życia składnik. Dzięki zawartości cytrynianu magnezu, jednej z najlepiej przyswajalnych postaci magnezu oraz witaminie B6, która dodatkowo zwiększa jego wchłanianie, preparat Magneslife strong doskonale sprawdzi w uzupełnianiu niedostatku magnezu, które we współczesnym świecie staje się coraz bardziej powszechne. Do czynników, które nasilają niedobory tego pierwiastka należą m.in. intensywne i długotrwałe treningi, nadmierne spożycie kawy czy mocnej herbaty lub alkoholu, nieodpowiednia dieta lub odchudzanie się, nadmierny stres czy okres wzrostu organizmu. Wymienione czynniki to tylko niektóre ze wskazań do uzupełnienia poziomu magnezu. W tej sytuacji warto sięgnąć po magnez firmy NUTREND. Dodatkową zaletą tego preparatu jest niewielkie i poręczne opakowanie w formie fiolki, którą zawsze możesz zabrać ze sobą.

Zastosowanie Magneslife

  • Produkt marki NUTREND to najwyższa dawka magnezu stworzona z myślą o osobach narażonych na znaczne niedobory tego pierwiastka.
  • Magneslife sprawdzi się zarówno w przypadku zawodowych sportowców, kulturystów, osób trenujących rekreacyjnie, będących na dietach restrykcyjnych oraz cierpiących z powodu schorzeń układu krążenia i układu nerwowego, a także u osób starszych oraz mających problemy z zasypianiem.
  • Produkt ten można stosować u osób odczuwających spadek formy zarówno fizycznej, jak i umysłowej, pijących duże ilości kawy czy mocnej herbaty lub spożywających alkohol oraz wysokoprzetworzone produkty spożywcze.

Zalety NUTREND Magneslife Strong

  • Magneslife strong to produkt najwyższej jakości, zawierający w swoim składzie najwyższą dawkę łatwo przyswajalnego magnezu w postaci soli organicznej- cytrynianu, która pozwala w 100% uzupełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.
  • Produkt dodatkowo wzbogacony w witaminę B6 zwiększającą wchłanianie magnezu, która jednocześnie wspomaga prawidłowy metabolizm tłuszczów, białek węglowodanów i hormonów, a także przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
  • Poręczne opakowanie produktu marki NUTREND sprawia, że zawsze możesz zabrać go ze sobą.
  • Płynna forma produktu Magneslife zapewnia szybsze wchłanianie magnezu i sprawniejsze jego działanie.

Składniki Magneslife Strong

Magnez określany jest mianem pierwiastka życia ze względu na mnogość funkcji, jakie pełni w organizmie człowieka. Uczestniczy w procesach biosyntezy białka, a tym samym w budowie tkanek organizmu, a dodatkowo pełni funkcję aktywatora ponad 300 enzymów komórkowych. Magnez jest pierwiastkiem o wysokim znaczeniu dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego i sercowo-naczyniowego z uwagi na udział w regulacji przewodnictwa nerwowego, kurczliwości mięśni, modulacji pracy serca czy ciśnienia tętniczego krwi. Odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu właściwej gospodarki mineralnej organizmu człowieka, wchodzi w skład kości i zębów. Z uwagi na swoją wyjątkową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka, jest magazynowany w ustroju w ilości około 30 g (dorosła osoba). Zdecydowana większość magnezu jest zdeponowana w kościach, następnie w mięśniach- 30%, a kolejnymi organami magazynującymi magnez są mózg, serce i wątroba.

Niestety, tempo współczesnego życia, nadmierny stres, używki, konsumpcja wysokoprzetworzonej żywności przyczyniają się do występowania niedoborów magnezu w postaci problemów z koncentracją uwagi, kłopotami z pamięcią, złym samopoczuciem, obniżeniem nastroju, zmęczeniem, bezsennością, rozdrażnieniem, a także bolesnymi skurczami mięśni łydek oraz drżeniem powiek. Wzbogacenie diety w produkty bogate w magnez nie zawsze okazuje się skutecznym sposobem uzupełnienia niedoboru tego pierwiastka z uwagi na ograniczoną przyswajalność magnezu z żywności na poziomie 15-40%. Lepszym rozwiązaniem może być suplementacja gotowych preparatów magnezu. Warto wybierać produkty zawierające organiczne sole tego pierwiastka w postaci mleczanu, glukonianu czy cytrynianu o najwyższej przyswajalności (90%) w przeciwieństwie do soli nieorganicznych tj. węglanu, chlorku czy tlenku, w przypadku których wchłanialność nie przekracza maksymalnie 30%.

Magneslife strong marki NUTREND zawiera w swoim składzie łatwo przyswajalny cytrynian magnezu. Pojedyncza porcja produktu (1 fiolka) dostarcza aż 375 mg jonów magnezu, co w 100% pokrywa zalecane dzienne zapotrzebowanie na ten minerał. Dodatkowo, magnez został wzbogacony w witaminę B6, która zwiększa jego wchłanianie aż o 20-40%. Mechanizm kooperacji tych dwóch składników jest na razie nieznany, ale przypuszczalnie w obecności tej witaminy dochodzi do aktywacji i otwarcia kanałów transportowych dla magnezu. Z kolei niedobór witaminy B6 powoduje zwiększenie wydalania magnezu z moczem, co jeszcze bardziej pogłębia jego niedobór w organizmie. Sama witamina B6 także wykazuje działanie fizjologiczne, biorąc udział w metabolizmie białek, węglowodanów i tłuszczów oraz uczestnicząc w biosyntezie neuroprzekaźników (dopaminy, serotoniny, noradrenaliny) oraz hormonów steroidowych (kortykosteroidów, estrogenów i androgenów).

Porcja: 60ml

Porcji w opakowaniu: 1

Opakowanie: 60ml

Wartość odżywcza: w 1 porcji (60ml)

Magnez375 mg
witamina B610 mg

Składniki: woda, cytrynian magnezu, regulator kwasowości kwas cytrynowy, konserwanty kwas sorbowy i benzoesan sodu, substancja słodząca acesulfam K, chlorowodorek pirydoksyny, słodziki sukraloza i stewiol-glikozydy.

Sposób użycia: W trakcie przygotowań do długotrwałego wysiłku fizycznego - 1 fiolka preparatu tuż przed snem. Suplementację rozpocząć na co najmniej 2-3 dni przed spodziewaną aktywnością fizyczną.Przeciwdziałanie skurczom mięśni i zmęczeniu w trakcie wysiłku- 1 fiolka przy pierwszych sygnałach niedoboru magnezu. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki- 1 fiolka. Produkt można wypić tuż po otworzeniu lub rozpuścić w wodzie. Przed użyciem wstrząsnąć.


Ostrzeżenia: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Recenzje produktu


Dodaj recenzję

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. *

Nutrend - Magneslife Strong 60ml

Nutrend - Magneslife Strong 60ml

Podobne produkty