Minerały

Nutrend - Salt Caps 120kap
(Na podstawie 0 Recenzji)

Nutrend - Salt Caps 120kap

53,00 zł

8594014867046

Minerały


  Kurier Inpost
  Kurier Inpost
za pobraniem
  Paczkomaty Inpost
Kurier DPD

  Odbiór osobisty (Gdańsk, Rumia)

  Wysyłka zagraniczna

Opis produktu


Nutrend - Salt Caps 120kap


Intensywny trening lub zawody sportowe to wyzwanie dla każdego sportowca. Wysiłek fizyczny wzmaga bowiem zapotrzebowanie organizmu na niektóre składniki, w tym wodę oraz sole mineralne, które są tracone w czasie intensywnego pocenia się i oddychania. Ważne jest, aby w trakcie aktywności fizycznej zadbać o utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu, a także o odpowiednią podaży soli mineralnych oraz witamin. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko pojawienia niekorzystnych efektów nadmiernego wysiłku, przykładowo pod postacią skurczów mięśni. Zawarta w preparacie Salt caps marki Nutrend kompozycja składników mineralnych- sodu, wapnia, potasu oraz chloru i fosforu, a także witamin z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6) wspomaga wytrzymałość oraz siłę mięśni. Dodatkowo produkt został wzbogacony w L-karnozynę, substancję, która ogranicza ich zmęczenie, zapobiegając niekorzystnemu spadkowi pH, będącego wynikiem nagromadzenia się kwasu mlekowego w obrębie pracujących mięśni. Pozwala to na wydłużenie czasu trwania aktywności fizycznej przy zachowaniu odpowiedniej jej intensywności. Karnozyna dodatkowo przyczynia się do szybszej regeneracji powysiłkowej.

Zastosowanie preparatu Salt Caps

  • Produkt przypadnie do gustu zarówno zawodowym sportowcom, kulturystom, osobom trenującym rekreacyjnie oraz tym, którzy pragną pozostać w dobrej formie przez dłuższy czas.
  • Wspomaganie utrzymanie prawidłowego bilansu wodno-elektrolitowego ustroju poprzez uzupełnienie składników mineralnych traconych w czasie wysiłku fizycznego.
  • Opóźnienie pojawienia się zmęczenia mięśni, wydłużenie czasu trwania aktywności fizycznej.
  • Zapobieganie niekorzystnym skurczom mięśni oraz ich bolesności po odbyciu trening/po zawodach
  • Wsparcie powysiłkowej regeneracji.

Zalety preparatu Salt Caps.

  • Bogata kompozycja składników mineralnych, w tym sodu, potasu, wapnia i magnezu w swoich najlepiej przyswajalnych postaciach
  • Obecność karnozyny w preparacie wspomaga aktywność i wytrzymałość mięśni, a także redukuje ich zmęczenie, co pozwala na dłuższy i bardziej wydajny trening.
  • Preparat wzbogacony w witaminy dodatkowo sprzyjające zachowaniu właściwej kondycji organizmu.
  • Preparat nie zawiera sztucznych słodzików, barwników, jest pozbawiony glutenu.
  • Produkt występuje w formie wygodnych do podawania i zażywania kapsułek.

Składniki aktywne preparatu Salt Caps.

W skład tego preparatu marki Nutrend wchodzi zbilansowana kompozycja soli mineralnych w swoich najlepiej przyswajalnych postaciach. Sód, potas, wapń, magnez oraz chlor i fosfor należą do podstawowych składników mineralnych ustroju, a ich odpowiedni poziom zapewnia utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej ustroju. Na niedobór minerałów narażeni są szczególnie sportowcy oraz osoby czynnie uprawiające sport. Intensywne pocenie się, oraz wzmożone oddychanie przyczyniają się do utraty wody, a wraz z nią i niezbędnych minerałów. Skutkiem zachwiania bilansu wodno-elektrolitowego ustroju mogą być m.in. skurcze mięśni. Właśnie dlatego tak niezbędne jest uzupełnienie niedoborów składników mineralnych. Oprócz nich, w preparacie Salt caps znajduje się także L-karnozyna, która odgrywa znaczącą rolę jako środek wspomagający wydolność organizmu u sportowców i osób aktywnych fizycznie. Głównym jej zastosowaniem jest ograniczenie zmęczenia mięśni poprzez zapobieganie niekorzystnemu spadkowi pH w ich obrębie. Obniżenie pH ma miejsce w wyniku nagromadzenia się kwasu mlekowego (w postaci jonów mleczanowych) w mięśniach. Karnozyna jako substancja buforującą, redukuje niekorzystne skutki wynikające z obecności tego kwasu pod postacią bolesności mięśni lub ich nadmiernej kurczliwości. Dzięki karnozynie dochodzi do wydłużenia czasu trwania wysiłku fizycznego oraz do zachowania jego odpowiedniej intensywności. Pozostałymi składnikami preparatu Salt caps są witaminy z grupy B, które posiadają kompleksowe działanie na organizm człowieka. Witamina B1 odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz układu nerwowego. Podobne działanie wykazuje witamina B3. Z kolei witamina B2 wspomaga proces widzenia, pomaga zachować dobrą kondycję skóry i błon śluzowych, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu czerwonych krwinek. Witamina B5 wzmaga sprawność umysłową, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Z kolei witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białek i węglowodanów, wzmaga funkcjonowanie układu odpornościowego oraz przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Porcja: 3 kap

Porcji w opakowaniu: 40

Opakowanie: 120 kap

Wartość odżywcza: w 1 porcji (3 kap)

Sód420 mg
Magnez69,5 mg
Kwas pantotenowy9,5 mg
Niacyna8,5 mg
Tiamina (witamina B1)2 mg
Ryboflawina (witamina B2)0,45 mg
Witamina B60,4 mg
L-karnozyna34,5 mg

Składniki: fosforan disodowy, cytrynian magnezu, kapsułka żelatynowa (żelatyna, dwutlenek tytanu i barwniki na bazie tlenku żelaza), glukonian potasu, glukonian wapnia, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, L-karnozyna, D-pantotenian wapnia, silikonowy środek przeciwzbrylający, nikotynamid, tiamina chlorowodorek, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny.

Sposób użycia: Zażywać 2 kapsułki na ok. 40 minut przed planowanym wysiłkiem. W trakcie obciążającego wysiłku – 1 kapsułka co 20 – 30 minut, w zależności od charakteru aktywności i warunków zewnętrznych. Należy popijać dostateczną ilością napoju hipotonicznego. Maksymalna dzienna porcja – 5 kapsułek.

Ostrzeżenia: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Recenzje produktu


Dodaj recenzję

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. *

Nutrend - Salt Caps 120kap

Nutrend - Salt Caps 120kap

Podobne produkty