Kwasy Tłuszczowe

Olimp Olej MCT 400ml
(Na podstawie 0 Recenzji)

Olimp Olej MCT 400ml

34,00 zł

Kompleks roślinnych, średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT).

Więcej info

5901330001642


  Kurier Inpost
  Kurier Inpost
za pobraniem
  Paczkomaty Inpost
Kurier DPD

  Wysyłka zagraniczna

Opis produktu


Olimp - Olej MCT 400ml

OLIMP MCT - to kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy.

Tłuszcze MCT są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, bez tendencji do magazynowania się w ustroju w postaci tkanki tłuszczowej. Dietetyczne właściwości kwasów tłuszczowych MCT wynikają z faktu, że z przewodu pokarmowego wchłaniają się bezpośrednio do żyły wrotnej, a do ich trawienia w odróżnieniu od pozostałych kwasów tłuszczowych nie jest konieczna lipaza i żółć. Dla tego też olej MCT często stosowany jest w stanach upośledzonego wchłaniania tłuszczów.

Kwasy tłuszczowe MCT wchłaniają się do krwioobiegu bardzo szybko (podobnie jak glukoza), a do spalenia potrzebują dwukrotnie mniej tlenu niż pozostałe kwasy tłuszczowe. Charakteryzują się dwukrotnie większą energią spalania (8,3 kcal/g) niż węglowodany czy białka (4 kcal/g), co jest przyczyną zwiększonej termogenezy organizmu (podniesienia jego temperatury). Bardzo szybkie wchłanianie i przekształcanie oleju MCT pozwala na oszczędzanie zapasów glikogenu mięśniowego podczas treningu sportowego.

Kwasy MCT spowalniają ponadto przewodzenie kompleksu motorycznego organizmu, co wydłuża czas kontaktu śluzówkowego pokarmu, a przez to poprawia jego wchłanianie. Stwierdzono m.in. korzystny wpływ oleju MCT na absorpcję witaminy E, wapnia i magnezu.

Porcja: 14 g (łyżka stołowa)

Porcji w opakowaniu: 28

Opakowanie: 400 ml

Wartość odżywcza: 14 g (porcja)

  • Wartość energetyczna: 485,7kJ / 116,2 kcal
  • Białko: 0 g
  • Węglowodany: 0 g
  • Tłuszcz (kwasy tłuszczowe MCT): 14 g
  • w tym: kwas kapronowy (C6:0): 0,3 g
  • w tym: kwas kaprylowy (C8:0): 7 g - 9,1 g
  • w tym: kwas kaprynowy (C10:0): 4,2 g - 6,3 g
  • w tym: kwasy laurynowy (C12:0): 0,4 g
Składniki: Olej palmowy, zawierający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT).

Sposób użycia:  1 łyżka stołowa 2 razy dziennie przy posiłku przez pierwsze 2 dni, stopniowo zwiększając dawki co 3 dni, aż do uzyskania dawki optymalnej: 1-3 łyżek stołowych 2 razy dziennie.

Ostrzeżenia: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Recenzje produktu


Dodaj recenzję

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. *

Olimp Olej MCT 400ml

Olimp Olej MCT 400ml

Kompleks roślinnych, średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT).

Podobne produkty