Kwasy Tłuszczowe

Olimp Olej MCT 400ml
(Na podstawie 0 Recenzji)

Olimp Olej MCT 400ml

34,00 zł

Kompleks roślinnych, średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT).

Więcej info

5901330001642


  Kurier Inpost
  Kurier Inpost
za pobraniem
  Paczkomaty Inpost
Kurier DPD

  Odbiór osobisty (Gdańsk, Rumia)

  Wysyłka zagraniczna

Opis produktu


Olimp - Olej MCT 400ml

OLIMP MCT - to kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy.

Tłuszcze MCT są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, bez tendencji do magazynowania się w ustroju w postaci tkanki tłuszczowej. Dietetyczne właściwości kwasów tłuszczowych MCT wynikają z faktu, że z przewodu pokarmowego wchłaniają się bezpośrednio do żyły wrotnej, a do ich trawienia w odróżnieniu od pozostałych kwasów tłuszczowych nie jest konieczna lipaza i żółć. Dla tego też olej MCT często stosowany jest w stanach upośledzonego wchłaniania tłuszczów.

Kwasy tłuszczowe MCT wchłaniają się do krwioobiegu bardzo szybko (podobnie jak glukoza), a do spalenia potrzebują dwukrotnie mniej tlenu niż pozostałe kwasy tłuszczowe. Charakteryzują się dwukrotnie większą energią spalania (8,3 kcal/g) niż węglowodany czy białka (4 kcal/g), co jest przyczyną zwiększonej termogenezy organizmu (podniesienia jego temperatury). Bardzo szybkie wchłanianie i przekształcanie oleju MCT pozwala na oszczędzanie zapasów glikogenu mięśniowego podczas treningu sportowego.

Kwasy MCT spowalniają ponadto przewodzenie kompleksu motorycznego organizmu, co wydłuża czas kontaktu śluzówkowego pokarmu, a przez to poprawia jego wchłanianie. Stwierdzono m.in. korzystny wpływ oleju MCT na absorpcję witaminy E, wapnia i magnezu.

Porcja: 14 g (łyżka stołowa)

Porcji w opakowaniu: 28

Opakowanie: 400 ml

Wartość odżywcza: 14 g (porcja)

  • Wartość energetyczna: 485,7kJ / 116,2 kcal
  • Białko: 0 g
  • Węglowodany: 0 g
  • Tłuszcz (kwasy tłuszczowe MCT): 14 g
  • w tym: kwas kapronowy (C6:0): 0,3 g
  • w tym: kwas kaprylowy (C8:0): 7 g - 9,1 g
  • w tym: kwas kaprynowy (C10:0): 4,2 g - 6,3 g
  • w tym: kwasy laurynowy (C12:0): 0,4 g
Składniki: Olej palmowy, zawierający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT).

Sposób użycia:  1 łyżka stołowa 2 razy dziennie przy posiłku przez pierwsze 2 dni, stopniowo zwiększając dawki co 3 dni, aż do uzyskania dawki optymalnej: 1-3 łyżek stołowych 2 razy dziennie.

Ostrzeżenia: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Recenzje produktu


Dodaj recenzję

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. *

Olimp Olej MCT 400ml

Olimp Olej MCT 400ml

Kompleks roślinnych, średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT).

Podobne produkty