Odżywki białkowe – ranking 2016 Odżywki białkowe są to produkty, których zadaniem jest uzupełnianie białka w diecie. Każdy z nas był w sytuacji, gdy nie miał możliwości, czasu, czy ochoty na pieczenie mięsa, ryby, gotowanie jaj, czy spożywanie nabiału. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie niedoborów białka odżywką. Odżywki proteinowe podzielić możemy ze względu na okres stosowania. Zaczynając od najszybciej przyswajalnych, stosowanych po treningu lub w ciągu dnia, kończąc tych o wolnej kinetyce przyswajania, które należy stosować na noc. Są to np hydrolizat białka serwatkowego WPH, izolat białka serwatkowego WPI, koncentrat białka serwatkowego WPC, białko jajeczne i kazeina.

Chcąc wybrać najlepsze powinniśmy skupić się na kilku z poszczególnych grup. Biorąc pod uwagę takie parametry jak: skład, cena, rozpuszczalność, poziom uzyskanej piany, ew. występujące problemy trawienne i smak.

Aby dokładniej ocenić smak, rozpuszczalność, pianę, smak postanowiliśmy w naszym sklepie zrobić badanie, w którym każdy z pracowników dostał do oceny próbki kilkunatu odżywek, różnych firm, oceniając najważniejsze parametry w skali od 0 do 10, gdzie 10 jest najlepszym wynikiem a 0 najgorszym.

Po zsumowaniu głosów testowanych odżywek wybraliśmy te o najwyższych średnich wartościach ocen.+4 Nutrition Hydro+/ISO+ - odżywka cenionej na świecie włoskiej firmy o wysokiej renomie i jakości produktów. Wyróżnia się wysoką % zawartością białka dochodzącą do 90% w przypadku wersji smakowych i 95% bezsmakowych, smakiem i rozpuszczalnością. Na uwagę również zasługuje spora gama bardzo urozmaiconych smaków, która powinna zaspokoić nawet najbardziej wybredne osoby.

Średnia ocen najwyższa z wszystkich testowanych produktów – 56,8/60.


Optimum Nutrition Whey Gold Stndard – najważsza półka wśród białek od wielu lat. Ciężko wskazać jakiekolwiek minusy. Jedna z bardziej znanych firm, bardzo doby smak, brak piany, idealna rozpuszczalność. Parametr ceny względem składu zadecydował o niższej pozycji tego białka w stosunku do konkurenta, uzyskując średnią ocenę 56,3/60.

Trec Isolate 100 – największa Polska firma suplementacyjna i jedna z bardziej znanych w Europie. Isolate 100 cechuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością, brakiem piany i ceną względem jakości. Minusem może być niewielka gama smaków do wyboru. Szczególnie popularnej czystej czekolady.

Średnia ocen Trec Isolate 100 wyniosła 55,7/60.

Scitec 100% Whey Professional – mieszanka koncentratu z izolatem białka serwatkowego. Charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem o dużej różnorodności w wyborze. Wręcz idealna rozpuszczalność i brak piany.

Średnia ocen 55,6/60.

Scitec-100%25-Whey-Professional_1.jpg

Sport Definition That's The Whey – mieszanka koncentratu i izolatu białka serwatkowego o wyjątkowych, intensywnych smakach i nietuzinkowych połączeniach smakowych. Przeznaczone dla najbardziej wybrednych osób. Oprócz szczególnie pszynego smaku, białka te wyróżnia bardzo dobry stosunek ceny względem składu i ilości. Minus to nieduża renoma i krótka obecność firmy na rynku.

Produkt firmy Sport Definition osiągnął średnią wartość ocen na poziomie 55,5/60.


FA Gold Isolate – jeden z bardziej ekonomicznych izolatów białka serwatkowego. Niestety do minusów zaliczyć należy gorszy smak, skład i powstawanie piany po mieszaniu.

Najsłabsza średnia jeżeli chodzi o czołówkę izolatów 52,9/60.

Trec Whey 100 – najbardziej popularny koncentrat białka serwatkowego w Polsce. Cechuje się wysoką wartością każdego z parametrów. Świetna rozpuszczalność, brak piany i spore urozmaicenie smaków do wyboru.

Wartość średniej punktowej 54/60.

Trec Casein 100 – typowa odżywka białkowa oparta na kazeinie o wolnej kinetyce wchłaniania, stosowana głównie na noc. Cechuje się bardzo gęstą konsystencją, w formie pudingu. Dobrze zaspokaja głód występujący często na redukcji. Niewielki wybór smaków, oraz możliwe problemy żołądkowe u osób z wrażliwym układem trawiennym.

Średnia wartość ocen 51,5/60.

Real Pharm Casein 100 – konkurencyjny produkt w stosunku do firmy Trec. Bardzo zbliżony skład. Również oparty na kazeinie. Różnica minimalna w cenie na korzyść Real Pharm. Jednak gorszy smak, rozpuszczalność i większa ilość piany.

Ocena 50,1/60.Mamy nadzieję, że nasze wspólne testy pomogą Wam w wyborze idealnej odżywki białkowej, według preferencji, które są dla Was najbardziej istotne. Zapraszamy do testów kolejnych grup produktów, już wkrótce.  Sprawdź nasze pozostałe rankingi:

Ranking spalaczy tłuszczu 2016