top-10-produkty-na-odchudzanie.jpg

TOP 10 Produkty na odchudzanie! Co jeść, żeby schudnąć?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrzucić swoją wagę, rozwiń swoją dietę o powyższe składniki! Pamiętaj, że odpowiednie odżywianie będzie miało ogromny wpływ na spadek Twojej wagi. Pamiętaj, żeby się nie głodzić, gdyż przyniesie to długofalowo odwrotny efekt od zamierzonego.

Białko w diecie

Wiele z powyższych produktów zostało oznaczonych ze względu na wysoką ilość białka. Takie produkty jak indyk, jaja, czy produkty mleczne to jedno z najlepszych jego źródeł. Odchudzając się tracisz także mięśnie, jednak jak wskazują badania możesz bardzo ograniczyć ten proces, utrzymując wysoką podaż białka w diecie. Jeżeli ciężko Ci jest utrzymać wysoki poziom białka, skorzystaj z odżywki białkowej, która w łatwy sposób wesprze Twoje odchudzanie.

Polecane odżywki białkowe:

Błonnik, a odchudzanie

Błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu przez nasz organizm, obniża stężenie glukozy we krwi oraz przez długi czas daje uczucie sytości. Dzięki wysokiej jego zawartości w diecie otrzymujemy solidne wsparcie procesu trawienia.
Dzięki błonnikowi zmniejsza się chęć na podjadanie, a przez to nie zwiększasz ilości przyjętych kalorii w ciągu dnia.

Spalacze tłuszczu

Rolą spalaczy jest wsparcie procesu odchudzania. Wielu ludzi mylnie myśli, że tego typu produkty zastąpią wszystkie działania mające na celu utratę wagi. Najbardziej efektywne jest użycie spalaczy w trakcie diety odchudzającej, szczególnie w połączeniu z aktywnością fizyczną. W zależności od produktu, zwiększają termogenezę oraz mają właściwości pobudzające, przez co możemy odbywać cięższe treningi.

Kilka ciekawych spalaczy:

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego

By skutecznie się odchudzać, musisz jeść mniej, niż potrzebuje tego Twój organizm. Nie oznacza to jednak głodówek, gdyż wyrządzają one więcej szkody, niż pożytku (nie mylić z poszczeniem, które potrafi wesprzeć odchudzanie).

Aby odpowiednio wyliczyć ilość kalorii jakiej potrzebujesz, skorzystaj z naszego kalkulatora. Wynik jaki uzyskasz będzie ilością kalorii wokół której powinna zostać ułożona Twoja dieta.

Przejdź do kalkuatora